Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, ka thënë sot se e ka pranuar me keqardhje refuzimin e dëshirës së tij që të merrte pjesë në ceremoninë e varrimit të Presidentit Rugova.
Vendimi i udhëheqësve shqiptarë dhe i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë është humbje e një shansi për përmirësimin e marrëdhënieve ndërmjet dy palëve, është shprehur Tadiq, përmes një deklarate të shkruar.
XS
SM
MD
LG