Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se ende nuk ka vendosur nëse do t'i dëbojë katër diplomatëve britanikë, të dyshuar për spiunazh në Rusi.
Ai e ka cilësuar skandalin si ngjarje "e mjerë", dhe ka shprehur dyshim sa i përket nevojës që t'i shpallë oficerët e zbulimit "persona non grata".
"Ka qenë praktikë e pazakontë gjatë dekadave të fundit që të dëbohen agjentët e zbulimit të cilët punojnë nën mbrojtje diplomatike. Jemi duke menduar çka të bëjmë", ka thënë Putin.
XS
SM
MD
LG