Ndërlidhjet

TBILISI


Miliona njerëz në lindje të Gjeorgjisë dhe në kryeqytetin Tbilisi, kanë mbetur sot pa energji elektrike, pasi reshjet e mëdha të borës i kanë këputur largpërçuesit nga perëndimi i vendit.
Ndërprerja e rrymës ka ndodhur, derisa miliona gjeorgjianë tashmë kishin mbetur edhe pa ngrohje, pas shpërthimeve në dy gazsjellësit kryesor të Rusisë, më 22 janar, që shkaktuan ndërprerjen e furnizimit me gaz natyror.
XS
SM
MD
LG