Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Irak tha se ka liruar 419 të burgosur, përfshirë dhe 5 femra.
Hapi që u ndërmor pritet të ndihmojë në lirimin e gazetares ameriklane Jill Carol, e cila u rrëmbye në Bagdad më 7 janar, por zyrtarët amerikanë dhe irakianë theksuan se lirimi i 5 femrave nuk ka të bëjë me rastin.
XS
SM
MD
LG