Ndërlidhjet

STRASBOURG


Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka bërë thirrje për izolim ndërkombëtar të regjimit autoritar të presidentit të Bellorusisë Alyaksandr Lukashenka, si dhe për të mbështetur opozitën demokratike në vend.
Thirja u bë pasi parlamentarët diskutuan gjendjen e të drejtave të njeriut në Bellorusi në prag të zgjedhjeve presidenciale të caktuara më 19 mars.
XS
SM
MD
LG