Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Mijëra përkrahës të Lëvizjes Fatah kanë protestuar sot duke shtënë në ajër, duke djegur veturat dhe duke kërkuar që kjo lëvizje të mos formoj koalicion qeveritar me Hamasin, që dje bindshëm i fitoi zgjedhjet parlamentare palestineze. Protestuesit kanë kërkuar edhe dorëheqjen e anëtarëve më të lartë të Autoritetetit palestinez.
XS
SM
MD
LG