Ndërlidhjet

MONTRË, ZVICËR


Sot në qytetin Montrë të Zvicrës u hodh shorti për grupet kualifikuese të Kampionatit Evropian të Futbollit në vitin 2008, që mbahet në Zvicër dhe në Austri. Shqipëria bën gara në Grupin G së bashku me Holandën, me Rumaninë, me Bullgarinë, me Slloveninë, Bjellorusinë dhe me Luksemburgun. Dy vendet mikëpritëse, Austria e Zvicra, në mënyrë automatike janë kualifikuar për pjesën finale të këtij kampionati.
XS
SM
MD
LG