Ndërlidhjet

BAGDAD


Rrëmbyesit e 4 aktivistëve të krishterë që punonin në Irak, kanë publikuar një videokasetë, përmes të cilës janë kërcënuar se do t'i vrasin, nëse nuk lirohen të gjithë të burgosurit nga burgjet irakiane dhe amerikane.
Kaseta është transmetuar në televizionin "Al Xhazira". Bashkë me kasetën ishte edhe një deklaratë në të cilën thuhej se kjo ishte shansa e fundit që zyrtarët irakianë dhe amerikanë t'i përmbushin kërkesat e rrëmbyesve.
XS
SM
MD
LG