Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha sot se marinsat amerikanë dhe ushtria irakiane e kanë përfunduar një operacion gati dyjavor përgjatë Luginës Perëndimore të lumit Eufrat.
Gjatë operacionit janë shkatërruar shkatërruar 45 depo armatimi dhe janë arrestuar 20 kryengritës të dyshuar.
Në komunikatë thuhet gjithashtu se asnjë ushtar amerikan apo irakian nuk është vrarë.
XS
SM
MD
LG