Ndërlidhjet

KATMANDU


Ushtria e Nepalit ka njoftuar sot se 11 kryengritës maoistë dhe 2 ushtarë janë vrarë gjatë një beteje në pjesën lindore të vendit.
Luftimet kanë filluar mbrëmë dhe kanë vazhduar deri sot paradite.
Trupat kanë kërkuar edhe më pas për kryengritës në këtë rajon, i cili gjendet rreth 260 kilometra në lindje të kryeqytetit Katmandu.
XS
SM
MD
LG