Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një konvoj i forcave afgane, rumune dhe kanadeze është goditur sot nga një bombë në Afganistanin jugor, bëri të ditur policia.
Shpërthimi ka ndodhur derisa konvoji po kthehej nga një mision humanitar, në jug të Kandaharit, dhe njoftohet për 3 policë afganë të plagosur.
Një zëdhënës i talibanëve e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG