Ndërlidhjet

MINSK


Presidenti i Bellorusisë, Aleksander Lukashenka, ka thënë se unioni i propozuar me Rusinë do të ndërtohet mbi parimet e barazisë.
Ai ka thënë se ende ka çështja që nuk janë shqyrtuar, si miratimi i një Kushtetute të përbashkët dhe monedha e përbashkët.
XS
SM
MD
LG