Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Dhjetëra persona të armatosur i kanë marrë sot për pak kohë, ndërtesat e parlamentit në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, dhe kanë kërkuar dorëheqjen e udhëheqjes së Lëvizjes Fatah.
Ata i përkisnin Lëvizjes Fatah dhe policisë palestineze, dhe protestuan kundër fitores së Hamasit në zgjedhjet parlamentare.
XS
SM
MD
LG