Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka bërë të ditur se do t'i dorëzojë Britanisë faktet që dëshmojnë përfshirjen e Londrës në bombardimin e qytetit iranian Ahvaz në fillim të kësaj jave.
Tetë persona u vranë dhe 46 të tjerë janë lënduar nga ky shpërthim, që ndodhi në një zonë të Iranit të populluar nga arabë.
XS
SM
MD
LG