Ndërlidhjet

KABUL


Gjykata ushtarake amëerikane ka gjetur fajtor një ushtar amerikan për keqtrajtim të të burgosurve afganë.
Ai u dënua me katër muaj burg.
Në Afganistan veprojnë rreth 18 mijë ushtarë amerikanë të përfshirë në luftimet me talibanët dhe militantët e Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG