Ndërlidhjet

KATOVICË


Së paku 60 njerëz kanë humbur jetën dhe mbi 130 të tjerë janë lënduar nga rrëzimi i çatisë së një salle ekspozitash në Katovicë të Polonisë.
Autoritetet i druhen një numri më të madh të viktimave kur ende ka njerëz të mbetur nën rrënoja.
Besohet se çatia ra si pasojë e dëborës së madhe. Polonia po përjeton dimrin më të ashpër në disa dekada.
XS
SM
MD
LG