Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 15 veta janë vrarë në sulme të ndara në Irak gjatë mëngjesit të sotëm. Në mesin e tyre janë 10 civilë të vrarë në Iskanderia, qytet në jug të Bagdadit, kurse katër ushtarë irakianë janë vrarë nga një sulm vetvrasës dhe gjashtë të tjerë janë plagosur. Një ushtar amerikan është vrarë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG