Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria e Jashtme e Iranit tha se Teherani planifikon të organizojë në pranverë një konferencë mbi Hollokaustin, ku sipas ministrisë, "do të sqaroheshin dimenzionet reale të Hollokaustit".
Zëdhënësi Hamid Reza Asefi tha se ndër të ftuarit është edhe kryeministri britanik Tony Blair.
Ky i fundit e ka refuzuar tubimin, duke e cilësuar si "shokues, qesharak dhe budallallëk", dhe tha se presidenti Mahmoud Ahmadinejad duhet të vijë në Evropë që vetë t'i shohë dëshmitë e Hollokaustit.
XS
SM
MD
LG