Ndërlidhjet

BRUKSEL


Diplomatët në Bruksel dhe Londër po diskutojnë mundësinë e zgjidhjes së krizës së programeve bërthamore të Iranit. Në Bruksel delegacioni iranian po takohet me përfaqësuesit e Britanisë, Francës e Gjermanisë. Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana lidhur me krizën në fjalë tha:
"Pozicioni i Iranit duhet të ndryshojë. Ata e dinë si e çfarë duhet të ndryshojnë. Ata kanë thyer marrëveshjet, kanë marrë vendime në kundërshtim me angazhimet para Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore. Ata duhet të ndryshojnë."
XS
SM
MD
LG