Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjithçka është gati për takimin e Vjenës për decentralizimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por pritet formimi i delegacionit të Kosovës dhe gatishmëria e tyre për të shkuar në Vjenë, ka thënë sot zëvendësnegociatori i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Albert Rohan. Ai është takur me shefin e UNMIK-ut Jessen Petersen, ndërsa nesër takon edhe udhëheqësit kryesor të Kosovës dhe anëtarët e ekipit negociues.
XS
SM
MD
LG