Ndërlidhjet

ATHINË


Kryeministrat e Greqisë dhe Bullgarisë kanë mbështetur integrimin e vendeve të Ballkanit në Bashkimin Evropian gjatë bisedimeve të zhvilluara në Athinë.
Dy kryeministrat kanë diskutuar dhe bisedimet për statusin e Kosovës. Kryeministri grek tha se "Greqia mbështet një Kosovë shumëkulturore që respekton të drejtat e njeriut dhe të pakicave".
XS
SM
MD
LG