Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Sot pritet të bëhen publike emrat e filmave, regjisorëve dhe aktorëve që janë kandidatë për çmimin Oskar.
Pritet që filmi " Brokeback Mountain", që flet për jetën e dy kaubojve homoseksualë, të jetë ndër filmat kandidatë. Ndërkaq, ndarja e çmimeve për të 78-in vit do mbahet më 5 mars.
XS
SM
MD
LG