Ndërlidhjet

ATHINË


Serbia do ta pranojë rezultatin e referendumit për pavarësi në Mal të Zi nëse do të votonin të paktën gjysma e qytetarëve me të drejtë vote, ka deklaruar presidenti i Serbisë Boris Tadiq.
"Unë jam për mbetjen e unionit midis Serbisë dhe Malit të Zi, por jam i gatshëm ta pranoj vendimin, i cili do ta pasqyrojë vullnetin e popullit të Malit të Zi", ka thënë Tadiq pas një takimi me kryeministrin grek Costas Caramanlis.
Referendumi është caktuar për muajin prill.
XS
SM
MD
LG