Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Sot janë shpallur nominimet për Çmimin Oskar.
Ndër filmat e nominuar janë "Brokeback Mountain", që flet për jetën e dy kaubojve homoseksualë, filmi "Capote" që bën fjalë për shkrimtarin Truman Capote, dhe filmi "Walk the Line" kushtuar këngëtarit Johnny Cash.
Ndarja e çmimeve Oskar do bëhet më 5 mars.
XS
SM
MD
LG