Ndërlidhjet

KAJRO


Shefi i zbulimit egjiptian, Omar Sulejman, është cituar sot të ketë thënë se lideri palestinez, Mahmoud Abbas, do t'i kërkojë Hamasit që të formojë qeverinë e re vetëm nëse grupi heq dorë nga dhuna dhe e njeh Izraelin.
Abbas është takuar sot në Kajro me zyrtarët egjiptianë, ndërsa të premten pritet të takohet me udhëheqësit e Hamasit për të diskutuar rreth formimit të qeverisë.
XS
SM
MD
LG