Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjykimi i Saddam Husseinit sot vazhdoi pa praninë e ish presidentit irakian dhe 7 të akuzuarve tjerë.
Saddami dhe bashkëpunëtorët e tij akuzohen për krime kundër njerëzimit, përfshirë vrasje masovike.
Mbrojtja dje kërkoi largimin e kryegjykatësit të ri, të cilin e akuzon për anësi.
XS
SM
MD
LG