Ndërlidhjet

KABUL


Një sulmues vetëvrasës e ka hedhur veten në erë në një postbllok në Afganistan, duke vrarë 3 ushtarë dhe një civil. Nga sulmi në provincën Khost, u plagosën edhe 3 ushtarë.
Ministria e Mbrojtjes i akuzoi luftëtarët talibanë.
XS
SM
MD
LG