Ndërlidhjet

KABUL


Një sulmues vetëvrasës e ka hedhur veten në erë në një postbllok në Afganistan, duke vrarë 3 ushtarë dhe një civil. Nga sulmi në provincën Khost, janë plagosur edhe 3 ushtarë të tjerë.
Ministria e Mbrojtjes i akuzoi luftëtarët talibanë për këtë sulm.
XS
SM
MD
LG