Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Shëndetësisë, Mikhail Zurabov, tha sot se qeveria ruse ka ndarë mbi 43 milionë dollarë për luftimin e gripit të shpendëve.
Ai bëri të ditur se 12 milionë do të shfrytëzohen për identifikimin e rasteve dhe diagnostifikimin e sëmundjes në Rusi dhe në vendet tjera të hapësirës së ish-Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG