Ndërlidhjet

BEOGRAD


I dërguari amerikan në bisedimet për statusin e Kosovës, Frank Wisner vazhdon sot takimet në Beograd në kuadër të turneut të tij në rajon. Ai do takohet paraditen e sotme me kryeministrin serb, Vojisllav Koshtunica dhe presidentin, Boris Tadiç. Wisner më parë ka qëndruar në Prishtinë ku është takuar dhe me ekipin negociues të Kosovës.
XS
SM
MD
LG