Ndërlidhjet

BEOGRAD


I dërguari amerikan në bisedimet për statusin e Kosovës, Frank Wisner vazhdon sot takimet në Beograd në kuadër të turneut të tij në rajon. Ai po takohet paraditen e sotme me kryeministrin serb, Vojisllav Koshtunica dhe presidentin, Boris Tadiç. Wisner më parë ka qëndruar në Prishtinë ku është takuar me ekipin negociues të Kosovës dhe dhe drejtuesit e jetës politike e institucionale.
XS
SM
MD
LG