Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja vlerëson se është kohë shumë e ndjeshme në Kosovë dhe duhet mbajtur të gjitha kapacitetet ushtarake mobile sepse kemi hyrë në fazën e përcaktitmit të statusit të Kosovës, informon korrespondenti i Radios Evropa e Lirë. Për këtë arsye, NATO-ja kërkon nga vendet anëtare që të mos e reduktojnë numrin e forcave të tyre në Kosovë. Këto komente u bën pas deklaratës të fundit të sekretarit amerikan të mbrojtjes, Donald Rumsfeld, të botuar në të përditshmne londineze, Financial Times, se Uashingtoni dëshiron ta reduktojë numrin e trupave amerikane në Kosovë.
XS
SM
MD
LG