Ndërlidhjet

GJENEVË


Ministri i Jashtëm abkaz, Sergei Shamba, i cili e ka udhëhequr një delegacion të Abkazisë në takimin me organizatën "Miqtë e Gjeorgjisë" në Gjenevë, ka thënë se njohja ndërkombëtare e pavarësisë së Kosovës është një argument më tepër për njohjen e pavarësisë së Abkazisë. Në një intervistë për agjencinë e lajmeve "Itar-Tas", ai ka vënë në pah se shumë vende janë pavarësuar dhe shumë të tjera do të pavarësohen në të ardhmen, sepse ky është një proces i natyrshëm historik.
XS
SM
MD
LG