Ndërlidhjet

KANDAHAR


Gjashtë policë humbën jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe të vendosur në rrugë në provincën jugore Kandahar të Afganistanit.
Policia lokale i akuzoi luftëtarët talibanë.
Të premten dhe të shtunën, të paktën 28 njerëz u vranë në përleshjet mes kryengritësve talibanë dhe ushtarëve afganë në provincën jugore Helmand.
XS
SM
MD
LG