Ndërlidhjet

MUNICH


Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Sergei Ivanov tha se duhet krijuar front ndërkombëtar në luftën kundër terrorizmit nën mbështetjen e Kombeve të Bashkuara.
Ivanov i tha konferencës ndërkombëtare për sigurinë në Mynich se Kombet e Bashkuara gjithashtu duhet t'i eliminojnë ato që ai i quajti "standarde të dyfishta".
Përderisa sulmet ndaj forcave në Irak definohen si terrorizëm, aksionet e ngjashme të militantëve çeçenë në Rusi, shpesh paraqiten si luftë e popullit çeçen për liri dhe pavarësi, tha Ivanov.
XS
SM
MD
LG