Ndërlidhjet

CASTIAC/KALIFORNI


Një i burgosur e humbi jetën dhe rreth 100 të tjerë u lënduan në trazirat në një burg në shtetin federal të Kalifornisë.
Në trazirat që shpërthyen në burgun, 65 km në perëndim të Los Anxhelosit morën pjesë rreth 2 mijë të burgosur.
Agjencia franceze e lajmeve njoftoi se trazirat filluan dy ditë pasi pjesëtari i një bande hispanike vrau një të burgosur afrikano amerikan.
XS
SM
MD
LG