Ndërlidhjet

LONDËR


Dy akullnaja të mëdha në Grenlandë kanë filluar të copëtohen shumë shpejt si pasojë e ngrohjes globale.
Ekspertët thanë se shpejtësia e copëtimit të akullnajave dhe lëvizja e tyre në oqean është dyfishuar prej vitit 1990.
XS
SM
MD
LG