Ndërlidhjet

PRISHTINË


John Sawer drejtor politik në Ministrinë e Jashtme Britanike takohet sot në Kosovë me përfaqësuesit e ekipit negociator dhe me përfaqësuesit e pakicës serbe.
Sawer në cilësinë e drejtorit politik këshillon qeverinë britanike rreth çështjeve ndërkombëtare të sigurisë në Ballkan.
Pas Prishtinës nesër Sawers viziton Beogradin.
XS
SM
MD
LG