Ndërlidhjet

ATHINË


Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov ka filluar një vizitë dy ditore në Athinë. Bisedimet për statusin e Kosovës kanë qenë pjesë e takimeve.
"Një zgjidhje përmes bisedimeve dhe jo përmes presioneve nga jashtë, është e vetmja zgjidhje afatgjatë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe Qipros. Ky qëndrim është i përbashkët për Greqinë e Rusinë", ka thënë Lavrov. "Shkelja e këtij parimi krijon një precedent të rrezikshëm", tha shefi i diplomacisë ruse.
XS
SM
MD
LG