Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Gjykatës së Hagës, Carla Del Ponte ka kërkuar nga Serbia që "të shohë rezultate konkrete" në bashkëpunimin e Beogradit me këtë gjykatë. Ajo ka kërkuar qasje të plotë në arkivat shtetërore dhe ushtarake serbe.
Gjashtë të kërkuar për krime lufte janë ende në liri, përfshi udhëheqësin ushtarak serb Ratko Mlladiç dhe Radovan Karaxhiqin.
XS
SM
MD
LG