Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti malazez Filip Vujanoviç ka shtyrë seancën parlamentare ku do vendosej për kohën e mbajtjes së referendumit për pavarësinë e Malit të Zi.
"Mbledhja e Parlamentit është shtyrë për një javë, por nuk është caktuar një datë e saktë për seancën në fjalë", njoftuan burimet zyrtare.
Ky vendim erdhi pas kërkesës së të dërguarit të posaçëm të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, për t'i lënë kohë për bisedime me qeverinë malazeze, që është pro pavarësisë dhe opozitën që synon mbetjen në një shtet me Serbinë.
XS
SM
MD
LG