Ndërlidhjet

BAGDAD


4 marinsa amerikanë janë vrarë nga shpërthimi i dy bombave në Irakun erëndimor. Ushtria amerikane ka bërë të ditur se 3 prej tyre janë vrarë të hënën në Hit, 140 kilometra në perëndim të Bagdadit, ndërsa i katërti nga plagët e marra në një shpërthim tjetër.
Gjithashtu është njoftuar për 4 irakianë të vrarë nga shpërthimi i dy bombave në tregun kryesor të Bagdadit, si dhe 2 të tjerë nga një shpërthim tjetër në jug të kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG