Ndërlidhjet

STAMBOLL


Pesë gazetarë turq sot dalin para gjyqit nën akuzat për fyerje ndaj institucioneve të shtetit. Të pesë gazetarët kanë shkruar artikuj lidhur me qëndrimin turk ndaj vrasjes së armenëve në fillim të shekullit të XX-të. Armenët thonë se ka qenë gjenocid, derisa kjo çështje është ngritur dhe nga Bashkimi Evropian.
XS
SM
MD
LG