Ndërlidhjet

ROMË


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, pas vizitës në Greqi, sot do të qëndrojë në Romë ku do të takohet me homologun e tij italian, Xhanfranko Fini. Sipas burimeve ruse, një nga temat për të cilat do të diskutojnë Lavrov dhe Fini do të jetë edhe Kosova.
Këto burime theksojnë se "Italia dhe Rusia janë anëtare të Grupit të Kontaktit dhe kërkojnë përfshirje sa më të gjerë të bashkësisë ndërkombëtare për të përcaktuar të ardhmen e Kosovës, në mënyrë që t'i ndihmojnë palët të arrijnë një kompromis".
XS
SM
MD
LG