Ndërlidhjet

KANDAHAR


Nga një sulm vetvrasës afër qendrës së policisë në Kandahar të Afganistanit, janë vrarë të paktën 13 persona dhe janë plagosur 11 të tjerë.
Një person, i cili përmes telefonit ka thënë se i përfaqëson talinabët, e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG