Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka propozuar zyrtarisht Fatmir Sejdiun si kandidat për President të Kosovës.
Kandidaturën e Z. Sejdiu tashmë e ka mbështetur partneri kryesor në koalicionin qeveritar Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, pastaj Partia Shqiptare Demokristiane, Partia Reformiste ORA, e cila është në opozitë, Partia Demokratike Turke, dhe disa subjekte të tjera.
XS
SM
MD
LG