Ndërlidhjet

BRUKSEL


Të premten, ministrat e NATO-s "do ta konfirmojnë vendosmërinë që të ruhet fuqia vepruese dhe aftësia ushtarake e forcave të KFOR-it gjatë këtij viti, i cili sipas të gjitha gjasave, do të jetë shumë i ndjeshëm", ka thënë John Colston, ndihmës për çështje politike dhe të mbrojtjes i sekretarit të përgjithshëm Jaap de Hoop Scheffer.
Colston i bëri këto komente në pyetjen e gazetarëve nëse përbërja e KFOR-it do diskutohet në takimin e ministrave të NATO-s në qytetin italian Taormina.
"Ne mbetemi të vendosur që ta ruajmë kapacitetin operativ të KFOR-it në këtë vit", ka thënë Colston.
XS
SM
MD
LG