Ndërlidhjet

BAGDAD


4 marinsa amerikanë janë vrarë nga shpërthimi i dy bombave në Irakun perëndimor. Ushtria amerikane njoftoi se 3 prej tyre u vranë dje në Hit, 140 km në perëndim të Bagdadit, ndërsa i katërti vdiq nga plagët e marra në një shpërthim tjetër.
Gjithashtu është njoftuar për 4 irakianë të vrarë nga shpërthimi i dy bombave në tregun kryesor të Bagdadit, si dhe për 2 të tjerë nga një shpërthim tjetër në jug të kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG