Ndërlidhjet

PEKIN


Kina i ka bërë thirrje Iranit të bashkëpunojë me Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, dhe ka kërkuar që çështja e programit bërthamor të Iranit të zgjidhet me mjete diplomatike.
Ndërkohë, udhëheqësi suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei sot ka bërë thirrje për "rezistencë" kombëtare si përgjigje ndaj mosmarrëveshjes së krijuar rreth programit bërthamor.
XS
SM
MD
LG