Ndërlidhjet

MADRID


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka arritur sot në Spanjë për një vizitë dyditëshe. Ai do të takohet me mbretin Huan Karlos dhe kryeministrin Hoze Luis Rodriguez Zapatero.
Zyrtarët rusë kanë thënë se bisedimet do të fokusohen në luftën ndërkombëtare kundër terrorizmit, furnizimin e Evropës me energji dhe marrëdhëniet e Rusisë me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG